У Житомир прибуває ковчег із чесними мощами святого Олексія чоловіка Божого!

06.06.2018

9 червня о 17:00 годині, з благословіння Високопреосвященнішого Никодима, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, до Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору м. Житомира відбудеться принесення і дарування ковчегу з мощами святого преподобного Олексія чоловіка Божого. Мощі привезені зі святої гори Афон і деякий час перебували у м.Києві в храмі святителя Михаїла, першого митрополита Київського. Настоятель храму, благочинний лікарняних храмів столиці протоієрей Роман Барановський подарував чесні мощі житомирянам.

Із життя святого відомо, що коли угодник Божий Олексій помер, то його тіло знайшли сяючим неземним світлом на обличчі і зі свитком, міцно стисненим в руках. Святого Олексія перенесли на соборну площу. У смертного одра зібрався натовп: до сліпих повертався зір, глухі починали чути, німі голосно прославляли Бога, лукаві духи бігли. Людей було настільки багато, що похоронна процесія не могла розпочатися. Імператор наказав розкидувати золоті монети в надії, що натовп відступить від труни, щоб зібрати їх. Але це виявилося марним: народ знехтував тлінним золотом, щоб отримати нетлінну благодать, доторкнувшись до тіла святого. Нарешті воно було покладено в церкві Святого Воніфатія, де колись Олексій вінчався зі своєю нареченою, з тих пір базиліка носить імена обох святих.

Запрошуємо всіх житомирян та гостей міста вшанувати зустріч мощей святого Олексія чоловіка Божого та взяти учать у вечірньому суботньому богослужінні в Свято-Хрестовоздвиженському кафедральному соборі м. Житомира за адресою вулиця Кафедральна 14. Богослужіння очолить правлячий архієрей, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.