У Житомирі відбувся четвертий фестиваль хорової музики <<Ave Maria>>

25.11.2015

24 листопада 2015 року, в залі Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера відбувся IV обласний фестиваль хорової музики “Аве Марія”.

Засновники та організатори фестивалю: управління культури облдержадміністрації, Житомирський обласний Центр народної творчості.

Фестиваль “Аве Марія” став традиційним на Житомирщині і дає можливість ознайомитись з творчим надбанням аматорських хорових колективів, вокальних ансамблів, дитячих та церковних хорів, які щиро представляють палітру української народної пісні, твори сучасних українських і зарубіжних композиторів, духовну музику.

В конкурсній програмі фестивалю взяли участь 25 колективів, загальною кількістю – 800 учасників з: Андрушівського, Баранівського, Брусилівського, Бердичівського, Житомирського, Ємільчинського, Любарського, Чуднівського, Попільнянського районів, міст — Коростеня, Бердичева, Житомира, Вінниці, Новоград-Волинського.

Урочисте відкриття фестивалю розпочав керуючий Житомирською єпархією УПЦ Високопреосвященніший архієпископ Никодим. Владика висловив подяку організаторам заходу, побажав Божої помочі, крепості духу і творчої наснаги учасникам, а також привітав видатного Житомирського хормейстера і диригента Олександра Вацека із 60-річним ювілеєм.

Гран-прі отримав дитячо-молодіжний хор Спасо-Преображенського кафедрального собору міста Вінниці, керівник Наталія Кременюк.

Перші місця отримали:

• Архієрейський хор Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Житомира, керівник Ольга Бабська;
  • Вокальний ансамбль відділу хорового диригування Житомирського музичного училища ім. В. Косенка, керівник Андрій Морозюк;
  • Народний художній колектив хорової студії “Струмочок” Житомирського міського центру творчості дітей та молоді, керівник Олена Малиновська;
  • Хор Житомирського музичного училища ім. В.Косенка, керівник Андрій Морозюк.

Отримали дипломи:

• «Кращий диригент фестивалю» – керівник народної хорової капели Бердичівського РБК, заслужений працівник культури України Василь Пупін ;
  • За виконання “Кращого духовного твору” – народна хорова капела Бердичівського педагогічного коледжу, керівник Ліна Зеленянська;
  • За “Краще виконання обробки української народної пісні” – дитячо-молодіжний хор Спасо- Преображенського кафедрального собору м. Вінниці, керівник Наталія Кременюк

Всім колективам-учасникам фестивалю, які не зайняли призових місць вручили дипломи за вагомий внесок у розвиток хорового мистецтва та активну участь у IV обласному фестивалі хорової музики “Аве Марія”.

За матеріалами сайту Житомирського центру народної творчості.
Фото: прес-служба Житомирської єпархії.

У Житомирі відбувся четвертий фестиваль хорової музики <<Ave Maria>>