У Житомирі вшанували чудотворний образ Божої Матері «Подільська»

05.09.2020

5 вересня 2020 року, в місті Житомирі відбулись урочисті святкування з нагоди дня шанування древнього чудотворного образу Пресвятої Богородиці "Подільська", яка знаходиться у Свято-Успенському архієрейському соборі обласного центру.

Розпочалось святкування в соборі із водосвятного молебня, під час котрого було освячено воду та прочитано акафіст перед чудотворним образом.

Святкову Божественну літургію очолив Високопреосвященніший Пантелеймон, архієпископ Бучанський. Перед початком літургії у центральному притворі храму архіпастиря урочисто зустріли дітки воскресної школи, які щирими віршами прославили Пресвяту Богородицю та запросили Владику на богослужіння. Співслужили архієпископу Пантелеймону священослужителі Житомирської єпархії та гості у священному сані.

Під час богослужіння духовенство та вірні піднесли молитви за припинення у світі пандемії та швидке одужання хворих.

Із повчальним словом до вірян звернувся клірик єпархії архімандрит Мануїл (Бицик). Після завершення літургії було відслужено подячний молебінь та прочитано молитву до Пресвятої Богородиці в Її чудотворному образі.

Насамкінець архієпископ Пантелеймон привітав духовенство та вірних із святом, розповів про особливу поміч Пресвятої Богородиці та побажав присутнім допомоги у всіх проханнях та молитвах до Небесної Цариці.

Настоятель собору, протоієрей Віктор Голубовський подякував Високопреосвященнішому Владиці за святительські молитви та святкове очолення богослужіння та побажав, щоб Матір Господня у крепості та силі, в любові та своїй милості зберігала роки життя.

Усі присутні на святі мали можливість скуштувати запашні булочки та свіжий квас.