Урочистості з нагоди вшанування святої преподобномучениці Анастасії Римлянині.

26.06.2013

Урочистості з нагоди вшанування святої преподобномучениці Анастасії Римлянині.26 червня 2013 року, в день пам'яті великої угодниці Божої святої преподобномучениці Анастасії Римлянині, відбулися щорічні урочисті торжества з нагоди престольного свята Житомирського Свято-Анастасіївського жіночого ставропігійного монастиря. Урочистості з нагоди вшанування святої преподобномучениці Анастасії Римлянині.Для Житомира та його вірян це свято особливе і знаменне, адже преподобномучениця являється покровительницею древнього міста.

Велична обитель, разом із православними житомирянами, возносячи гарячі та щирі молитви, благодатно прославляла свою небесну покровительку, котра своїм благочестивим життям, непохитністю та подвигом віри Христової сподобилась мученицького вінця. Читаючи земне життя угодниці Божої ми дізнаємося як у страшні роки гонінь на християн, при імператорі Римському Декії (249-251 рр.), свята Анастасія сповідуючи істинну Христову віру і відмовившись поклонитися та принести жертву ідолам була віддана на люті муки. Втомлені від звірського катування палачі насамкінець відрубали голову преподобномучениці.

У день вшанування небесної покровительниці міста Житомира, біля мальовничого головного собору обителі була звершена святкова Божественна літургія. На запрошення ігумені монастиря, матушки Михаїли, євхаристичну молитву розділили між собою три архіпастиря:Урочистості з нагоди вшанування святої преподобномучениці Анастасії Римлянині. митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим та архієпископ Городницький Олександр. Владикам співслужило духовенство єпархії. Урочистості з нагоди вшанування святої преподобномучениці Анастасії Римлянині.Не дивлячись на будній і спекотний день, в обителі зібралося чимало вірян, діточок та гостей. Богослужіння оспівував хор юнних студентів Рівненського музичного училища.

Із настановчою та пронизаною глибоким смислом спасіння проповіддю, після читання Євангелія, до богомольців звернувся митрополит Іриней. Владика підкреслив смиренний та подвижницький спосіб життя угодниці Божої Анастасії і закликав вірян уподоблюватися святій, частіше відвідувати Божий дім, не забувати віри наших предків, а також бути прикладом для майбутнього покоління.

У закінчення торжества був відслужений подячний молебень, після чого архіпастирі привітали ігуменю та сестер, а також усіх присутніх із Пасхою обителі, побажали у мирі та міцності духовній і фізичній, молитвами та ходатайством преподобномучениці Анастасії Римлянині ще багато років прославляти Творця та тих, хто стоїть у Його небесного Престолу.

Урочистості з нагоди вшанування святої преподобномучениці Анастасії Римлянині.