В день свята Покрови Пресвятої Богородиці Свято-Покровський храм Житомира відзначив Престольне торжество!

14.10.2017

14 жовтня 2017 року, свята Православна Церква тримає пам'ять чудесного явління Пресвятої Діви Богородиці у Влахернському храмі в Константинополі. Пречисту Богоматір у сукупності сотень і тисяч ангелів, яка молила Свого Сина про допомогу людям побачив Христа ради Юродивий Андрій і блаженний Епіфаній. Діва Марія простягнула над людьми, що молились у храмі Свій омофор, тим самим покривши усіх та захистивши від нашестя ворога. Пам'ять про цю величну подію і посильну захисну допомогу Цариці Небесної і називають святом Покров Пресвятої Діви Богородиці.

Подвійним це свято являється для одного із храмів міста Житомира, що розташований на районі міста Крошня - Свято-Покровського, адже цього дня він відзначає Престольне торжество.

Ще до початку Божественної літургії до храму-іменинника почав стікатись православний люд, зібралась молодь та дітки. Розділити спільну радість свята та очолити Євхаристичну молитву прибув Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський.

За богослужінням Владиці співслужили: секретар єпархії і настоятель храму архімандрит Олексій (Овсянніков), духівник єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв), а також священослужителі, що прибули на свято.

Під час літургії духовенство та миряни молились за мир в нашій державі.

Після закінчення богослужіння відбувся урочистий хресний хід навколо храму.

Митрополит Никодим привітав присутніх із святом на честь Пресвятої Заступниці роду людського, розповів про велику поміч Богоматері для тих, хто молиться до Неї та твердо тримає надію на Її велике ходатайство перед Єдинородним Сином.

На закінчення свята Владика вручив усім, хто трудиться у храмі, благодійникам та помічникам парафії єпархіальні медалі святих преподобномучениці Анастасії Римлянині та священомученика Павла Житомирського.