«Вечери Твоея тайныя...» Богослужіння Великого Четверга.

09.04.2015

9 квітня 2015 року, Церква Господня молитвенно згадує декілька подій із останніх годин, коли Христос перебував із своїми учнями. Перша і найголовніша це Тайна Вечеря, на котрій було встановлено новозавітне Таїнство Святої Євхаристії – Причастя Тіла та Крові. Під час вечері Господь взяв рушника, налив води в умивальницю та омив ноги апостолам, в знак глибокого власного смирення і любові до них. У Страстний Четвер також згадуємо молитву Христа у Гефсиманському саду, зраду Іуди та відданя Сина Божого на суд.

В цей день по храмах звершується Божественна літургія святителя Василія Великого, яка на початку поєднується із Вечірнею. У Спасо-Преображенському кафедральному соборі молитву очолив Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський. Його Високопреосвященству співслужили окремі благочинні, клірики з благочинь та священики обласного центру.

Після закінчення богослужіння Владика звершив уставний чинь умовіння ніг, який звершується архієреями у кафедральних соборах. Владика подякував духовенству та богомольцям за спільну молитву, закликав в особливі дні Страстної седмиці посилено молитися та готувати власні душі до свята Пасхи Христової.

«Вечери Твоея тайныя...» Богослужіння Великого Четверга.