Вечір Страстного Четверга. Святі страждання Христові. Читання Євангелій в числі 12-ти.

09.04.2015

9 квітня 2015 року, ввечері, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира відбулось вечірнє богослужіння із читанням 12-ти страсних Євангелій.

У цих розповідях, написаних святими євангелістами відкривається для людей зболене серце Спасителя під час молитви в Гефсиманському саду, зрада одного із учнів, відречення апостала Петра, суд, побиття і Розп'яття на Голгофі. Останнє, 12-те Євангеліє завершується погребінням Спасителя та проханням первосвященників перед правительством поставити варту біля гробу Христа.

Під час кожного Євангелія, за традицією, віряни запалюють свічку, що зветься страстною. В кінці богослужіння свічки несуть у свої домівки. Страстні свічі мають особливу цілительну та благодатну силу.

Молитву у кафедральному соборі Житомира очолив правлячий архіпастир, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Владиці співслужили клірики собору.

Після читання Страстних Євангелій Владика звернувся із словом настанови до присутніх у храмі вірян, котрих зібралося доволі багато.

Як щойно почало сутеніти і завершилось богослужіння, центр та околиці обласного центру наповнились православними, що несли вогонь додому. Дорослі та малі, усі прославивши святі страждання Господні намагались у молитву і духовності провести вечір Великого Четверга.