ВЕЛИЧАЄМ ТЕБЕ, СВЯТИЙ АПОСТОЛЕ І ЄВАНГЕЛІСТЕ ІОАНЕ БОГОСЛОВЕ.

19.10.2017

9 жовтня, у день пам′яті Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова урочисто відзначив свій престольний празник Іоанно-Богословський храм села Ясна Поляна. Розділити спільну радість святкування на Богослужіння прибули віруючі з різних парафій та духовенство на чолі з благочинним Пулинського округу протоієреєм Василем Волосянським.

Сміялось сонце, сяючи в чистій небесній блакиті, жовтневий ранок радував яскравістю кольорів, рясніли квіти навколо церкви. Прихожани і гості з Пулин, навколишніх сіл йшли до храму ошатно одягнені, усміхнені, з букетами в руках. Щороку мешканці села з трепетом готуються до престольного свята, знаменного дня, коли є нагода зібратися у всій повноті та великій духовній радості.

Розпочалося свято з водосвятного молебня, який звершив благочинний Василь Волосянський разом з духовенством.

Дзвони скликали віруючих на Службу Божу. Святкову Літургію очолив благочинний Пулинського округу, настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Василь Волосянський у співслужінні настоятеля Іоанно-Богословського храму села Ясна Поляна протоієрея Олександра Могили та духовенства району.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Насамкінець літургії до святих Христових Таїн приступило чимало вірян.
За Святою Трапезою любов’ю наповнюються душі людей, а за ними і цей Святий Храм наповнюється благоговійним невидимим ароматом слави Божої. Свято стає ще більш яскравішим, бо воно сповнене молитовного настрою і підсилене соборним служінням запрошених на торжество священнослужителів.

Після Божественної Літургії духовенство та віруючі обійшли храм Хресним ходом із читанням чотирьох зачал Євангелія та окроплено всіх присутніх святою водою. Люди щиро раділи, простягаючи назустріч руки і підставляючи обличчя благословенним краплям... Линув піднесений молитовний спів, люди відчували сердечну радість і особливе піднесення… Згодом у храмі зазвучали слова величання: «Величаєм тя, Святий Апостоле Христовий Іоанне Богослове…»

Богослужіння завершилося помазанням святим єлеєм.

Зі словами проникливої проповіді до мирян звернувся протоієрей В»ячеслав Маркевич.

Апостол Іоанн Богослов – улюблений серед обраних учнів Христа Спасителя. Весь його життєвий шлях – служіння Любові… «Апостол Іоанн слідував за своїм Божественним Учителем Хресним шляхом. Засмучений усім серцем, біля підніжжя Хреста він плакав разом із Божою Матір'ю і почув звернені до Неї слова Розіп'ятого Господа: «Жоно! Це – син Твій» і до нього: «Це – Мати твоя». З того часу всі ми стали усиновленими Пресвятою Богородицею, дітьми Божої Матері… Любов’ю пронизані всі Послання Апостола Іоанна Богослова, і основна думка їх – «Бог є Любов». В останні роки життя він заповідав своїм послідовникам: «Діти, любіть одне одного». Нехай апостол і євангеліст Іоанн Богослов просвітить словом Євангелія наші серця, нехай душі наші приймуть любов Божу і любов до ближніх... Ми сьогодні переживаємо важкі часи, і єдина формула нашого спасіння – любов до Бога та ближніх».

Отець В»ячеслав закликав віруючих наслідувати приклад Святого Апостола і проводити життя в мирі та любові, зміцнювати віру свою, щиро молитися, каятися і прощати одне одного.
Благочинний Пулинського округу протоієрей Василь Волосянський привітав усіх вірян та собор священства з престольним святом, побажавши добра й здоров’я, Божого благословіння і такої ж любові до Хреста Спасителя та один до одного, яку мав Іоанн Богослов, благочинний закликав віруючих з різних парафій молитись за збереження православної віри і єдність канонічної церкви. Настоятель Іоанно-Богословського храму села Ясна Поляна протоієрей Олександр Могила подякував отцю благочинному за батьківську пастирську турботу, священству і віруючим – за спільну молитву: «Будемо пам’ятати заповідь Апостола Любові: «Любіть одне одного». І любов наша повинна зростати в справах наших. Живіть у вірі, надії та любові!»
Людські серця переповнювала радість, всі бажали одне одному жити в злагоді, любові, терпінні і взаєморозумінні. Якби об’єднати ці теплі слова у віночок побажань, він би заграв любов’ю до рідної землі чорнобривців, життєлюбністю калини, мудрістю і довголіттям хризантем.

Віриться, що спільна молитва принесе в домівки вірних ту любов, яку проповідував Святий Апостол Іоанн Богослов.

Наостанок духовенство та миряни були запрошені на святкову трапезу, що є благочестивим продовженням святкування.

Прес-служба Пулинського благочиння.

ВЕЛИЧАЄМ ТЕБЕ, СВЯТИЙ АПОСТОЛЕ І ЄВАНГЕЛІСТЕ ІОАНЕ БОГОСЛОВЕ.