Відбулися чергові збори єпархіальної ради.

03.10.2011

3 жовтня 2011 року, в Свято-Успенському архієрейському соборі міста Житомира, під головуванням правлячого архієрея - єпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, відбулися чергові збори єпархіальної ради, на якій були присутні благочинні, керівники і секретарі єпархіальних відділів.

На початку засідання соборно проспівали «Вічну пам'ять» спочилому в Бозі новопреставленому протодиякону Адаму Безпрозванному,

Потім владика коротко ознайомив духовенство зі статистичними даними і з положенням справ в Житомирській єпархії на поточний період. Його Преосвященство розповів про сьогодення і про плани на майбутнє.

Голова зборів проінформував присутніх про позитивне рішення сесії обласної Ради (від 8 вересня 2011 року) щодо передачі Свято-Хрестовоздвиженського храму (нині приміщення відділу природи обласного краєзнавчого музею Житомирської обласної ради) у власність Житомирської єпархії Української Православної Церкви. Настоятелем парафії призначено благочинного Житомирського районного округу протоієрея Богдана Лядобрук. Так як на сьогоднішній день у церкві знаходяться музейні експонати, богослужіння батюшка здійснює біля храму під відкритим небом. Правлячий архієрей висловив надію на те, що незабаром і в середині сплюндрованої святині зазвучить молитва до Милосердного Бога і Його святих угодників.

Його Преосвященство звернув особливу увагу на підвищення освітнього рівня серед духовенства єпархії та закликав благочинних та кожного священнослужителя, в рамках своєї компетенції, налагоджувати правильні взаємини з представниками місцевого самоврядування, а також вказав на необхідність поліпшення роботи єпархіального духовенства з молоддю. Голова наради рекомендував благочинним проявляти більше активності в організації та просуванні викладання «Закону Божого» в світських загальноосвітніх навчальних закладах.

Також темою, запропонованою для розгляду, стало забезпечення безпеки функціонування храмів і церковних установ.

Правлячий архієрей обговорив з духовенством питання, пов'язані з організацією загальноєпархіальних заходів та проведення хресних ходів на парафіях.

Владика звернув увагу духовенства на необхідність вирішення можливих розбіжностей і конфліктів у дусі християнської любові, використовуючи при цьому історично сформовані церковні правила.

В ході наради порушені питання соціального служіння, літургійного життя, дисциплінарного характеру і загального порядку здійснення треб на парафіях, особливу увагу було приділено духовному вдосконаленню священнослужителів.

У процесі роботи зібрання також обговорювалися й інші аспекти церковно-релігійного життя православних віруючих єпархії. Чергові збори єпархіальної ради заплановано на 2 листопада ц.р.

Прес-служба Житомирської єпархії УПЦ