Визначна подія у духовному житті с. Котівка

28.06.2015

19 червня, у десяту п’ятницю після Пасхи в духовному житті с. Котівка сталася важлива подія, яка є для жителів села величною і неповторною. Ця подія приурочена побудові нового храму, будівництво якого почалося восени 2014 року. В цей сонячний святковий день було освячено хрест, який тепер увінчує церковний купол храму Почаївської ікони Божої Матері.

Жителі сіл Котівка та Крилівка разом з настоятелем Свято-Михайлівської церкви с. Крилівка протоієреєм Андрієм Герасимовичом пройшли хресним ходом до святого джерела, де була відслужена щорічна Божественна літургія на честь Почаївської ікони Божої Матері. В цей день щороку прихожани Котівки та Крилівки святкують день на десяту п’ятницю після Світлого Христового Воскресіння, коли в 1887 р. сільському хлопчику явився лик ікони Божої Матері. Під час Божественної літургії читання акафісту Почаївській іконі Божої Матері проводив благочинний Андрушівського округу і настоятель Свято-Покровської церкви с. Гальчин архімандрит Макарій (Гаврилів). Йому співслужили настоятель Свято-Михайлівської церкви с. Крилівка протоієрей Андрій Герасимович, настоятель храму Казанської ікони Божої Матері с. Нехворощ протоієрей Сергій Саванчук і настоятель Свято-Агапіта-Печерського храму м.Андрушівка протоієрей Святослав Гаврилів. Співав хор Свято-Михайлівської церкви.

Після богослужіння біля святого джерела священнослужителі та прихожани вирушили хресним ходом до новозбудованої церкви, яка знаходиться за 500 метрів від нього. Біля храму Почаївської ікони Божої Матері також було проведено Богослужіння на честь Господа-Спасителя, який переміг смерть, бувши розіпʼятим на хресті. Службу здійснювали разом з благочинним Андрушівського округу архімандритом Макарієм Гаврилівим, протоієреї Андрій Герасимович, прот.Сергій Саванчук, прот.Святослав Гаврилів. Потім архімандрит Макарій та протоієрей Андрій освятили хрест і сам храм. Під час освячення співав хор Свято-Михайлівської та Покровської церков.

Далі присутні на цьому дійстві люди по черзі підходили до хреста і приклонялися та цілували його. Після цього отець Макарій звернувся з промовою до присутніх, закликавши не зраджувати віру, віддавати шану Господу-Вседержителю та його єдинородному Сину, а також привітав зі святом.

На завершення святого дійства робітники, що працюють над будівництвом церкви, за допомогою крана-вишки встановили освячений хрест на церковний купол. Це надзвичайно дивовижна подія. Тепер цей хрест не тільки увінчуватиме церковний купол, а й оберігатиме наше село і жителів від різних стихій та негараздів.

На цю подію прийшли подивитися жителі сіл Котівка, Крилівка, Малі Мошківці, Гальчин, смт. Червоне та м. Андрушівка, які були в зачаруванні від побаченого. Вже в недалекому майбутньому наш храм прийматиме прихожан і в ньому здійснюватимуться Богослужіння.

Висловлюємо подяку за цей красивий храм Гілевичу Павлу Сабіновичу і його дружині, які є спонсорами його будівництва.

Прес-служба Андрушівського благочиння.

Визначна подія у духовному житті с. Котівка