Всеукраїнським Хресним ходом миру, любові та молитви за Україну йдуть віруючі Житомирщини

22.07.2016

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Онуфрія, з 15-го по 21-е липня 2016-го року на території Житомирської єпархії УПЦ перебуває Всеукраїнський Хресний хід миру, любові та молитви за Україну з Почаївською іконою Божої Матері та іншими шанованими православними святинями. Протягом двох днів він проходив через с. Тригір’я та м. Житомир. До Хресного ходу приєдналися духовенство і віруючі Бердичівського благочиння.

Сімнадцятого липня Житомирщина зустрічала Хресний хід у с. Тригір’ї. З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, духовенство Бердичівського благочиння на чолі з благочинним округу протоієреєм Віталієм Бойковим долучилося до благої справи. Після урочистої зустрічі численних паломників священнослужителі взяли участь у турботі про їх відпочинок, для людей була влаштована трапеза. Православні світині перебували у Спасо-Преображенському Тригірському чоловічому монастирі протягом ночі, в обителі була звершена Божественна Літургія.

О 6-й ранку прочани вирушили в путь, попереду йшли священики. Вночі після багатоденної спеки Господь омив землю благодатним дощем. Всі відчували особливе духовне піднесення… Йшли то швидко, легко й радісно, то розмірено, з гідністю і спокоєм. Йшли люди поважного віку, юнацтво та діти, бабусі й дідусі і матусі з малюками у візочках – йшли родинами й селами з молитвою за мир на Україні, яка линула хвилями протягом усього шляху. Юлія Юрчук із Бердичева, як й інші наші земляки, відчувала причетність до великої події: «Вперше я стала учасницею Хресного ходу до Калинівського Хреста на Вінничині. Це було близько 15-и років тому. Нині ми йдемо Житомирщиною з думками й сподіваннями про те, щоб не було війни у нашій країні, щоб кріпла віра православна…» Дорогою до учасників Хресного ходу приєднувалися православні з різних куточків Житомирщини: хто пішки, хто на велосипедах. Зупинялися автомашини, українці вклонялися святиням... Священики, які супроводжували молитовну ходу, окропляли святою водою землю і людей… Люди уклінно, зі сльозами на очах, зустрічали православні святині. І було відчуття великого духовного єднання, і відступало все суєтне та дріб’язкове перед силою спільної молитви… У селі Тетерівці, біля храму Казанської ікони Божої Матері, зробили зупинку. Як тут готувалися до зустрічі паломників – наче до приходу найрідніших людей! «Свято велике прийшло до нас! – поділилася своїми відчуттями Валентина Андріївна, матір настоятеля, протоієрея Олега Мельника, – Нам випала велика честь. Ми зробили смачний та різноманітний сніданок і для дорослих, і для дітей. Малюкам зварили манну кашу на домашньому молоці, подбали про фрукти і солодощі». Місцеві кухарі постаралися на славу, у меню – щавлевий і буряковий борщі, картопляні юшка й котлети, різні каші та салати, компоти й пиріжки, бутерброди, пампушки та овочі. Люди трохи перепочили, був час і для спілкування по душах. Світлана Зіневич та Людмила Тушак з Андрушівського району вперше стали учасниками Хресного ходу: «Це велика благодать… Йдемо всі заради миру й спокою, щоб людям дійшло до серця та розуму, що нам потрібно жити в злагоді і взаєморозумінні, йдемо з надією на краще майбутнє».

Перед в’їздом до обласного центру Архієпископ Никодим привітав учасників Хресного ходу: «Тримайтеся у вірі та любові. Давайте йти назустріч Божій Матері і любити Її. Запрощуємо всіх паломників у наше місто Житомир із його славною історією. З миром приймаємо вас усіх. Христос Воскрес!» І тричі пролунало багатоголосне: «Воістину Воскрес!» Подолавши відстань у декілька кілометрів, о 14-й годині Хресний хід прибув у Житомир. І знову щедрий дощ окропив усе навкруги… У Спасо-Преображенському кафедральному соборі

Владика разом із духовенством єпархії звершив молебень перед Почаївською іконою Божої Матері…

Молитва віруючих Житомирщини з’єдналася з молитвою про мир багатьох тисяч учасників Всеукраїнського Хресного ходу, які вийшли назустріч один одному зі Сходу і Заходу Ураїни. Обидва маршрути завершаться 27-го липня на Володимирській гірці у Києві, напередодні святкування дня Хрещення Київської Русі та пам’яті Святого рівноапостольного князя Володимира. Віруючі разом пройдуть до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври з чудотворними іконами Божої Матері «Почаївська» і «Святогірська» та іншими шанованими святинями, де будуть звершені урочисті Богослужіння.

Дослідники говорять, що понад 100 років нічого подібного у нашій країні не відбувалося, тому справедливо, що цей Хресний хід за мир називають першим Всеукраїнським.

«Мир вам», –заповів нам Ісус Христос, і цими словами сьогодні Українська Православна Церква звертається до всіх людей: «Мир вам…»

Прес-служба Бердичівського благочиння.