З ЮВІЛЕЄМ, НАСТОЯТЕЛЯ СВЯТО – МАРІЄ–МАГДАЛИНІВСЬКОГО ХРАМУ ПРОТОІЄРЕЯ В’ЯЧЕСЛАВА МАРКЕВИЧА!

27.09.2017

В цей величний і прекрасний день 21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці, а також цього дня відзначає свій ювілей протоієрей В’ячеслав Маркевич, настоятель Свято – Маріє – Магдалинівського храму с. Великий Луг Пулинського благочиння.

В цей осінній та по радісному чудовий день під дзвін дзвонів до храму плинули люди щоб віддати шану Божій матінці Приснодіві Марії та привітати з ювілеєм свого духовного отця. Вони з великим духовним піднесенням і світлою радістю збираються на святкове Богослужіння.

На свято зібрались священики району, а також прихожани та богомольці із навколишніх сіл.

Розпочалося свято з водоосвятного молебню з акафестом Пресвятій Богородиці.

Святкову Божествену Літургію з нагоди свята очолив Благочинний Пулинського округу протоієрей Василь Волосянський у співслужінні з настоятелем храму протоієреєм Вячеславом Маркевичем та духовенством благочиння.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Під високими склепіннями храму звучав злагоджений і мелодійний спів парафіяльного хору: «Пресвята Богородице, просвіти нас світлом Сина Твого…» До Владичиці Небесної віруючі підносили свої розум і серце та щирі молитви й прохання.

В цей день кожний мирянин приніс свій дар Пречистій – хто свічечку, хто квіти, хто віночок зплів, хто прийняв участь у приготуванні святкової трапези, але найбільшим даром було святе покаяння увінчане Святим Причастям !

Після Божественної Літургії відбувся традиційних хресний хід навколо храму із читанням чотирьох зачал Євангелія та окроплено всіх присутніх святою водою. Люди щиро раділи, простягаючи назустріч руки і підставляючи обличчя благословенним краплям...

Богослужіння завершилося помазанням святим єлеєм.

Зі словами проповіді до мирян звернувся протоієрей Олександр Скачков.

Празник Різдва Богородиці належить до дванадесятих нерухомих свят. Це дуже старовинне Богородичне свято, хоча не можна точно визначити часу, коли його почали святкувати. Про нього згадують святий Іван Золотоуст, святий Прокл, святий Августин і святий Роман Сладкопівець. Свято Другої Пречисти традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду.

За церковними переказами, Богородиця народилася за тих часів, коли релігія була в занепаді. Марія була обрана на родь матері Ісуса Христа, оскільки була дуже благочестива.

У цей день підкреслюється, що Божа Мати є великою праведницею, помічницею і заступницею людей, яка народженням Христа зробила перший крок, що відкрило перед людиною двері до вічного життя.

Сьогодні, в свято Різдва Божої Матері, візьмімо собі приклад з Пресвятої Богородиці. Молячись Богові та очікуючи, що вислухана буде наша молитва, - докладімо трохи більше зусиль та старань. Просимо Господа, щоби, зокрема, через праведне й боговіддане життя Пресвятої Діви Марії Він навчив нас добре молитись, постійно читати й роздумувати над Святим Письмом і уникати гріха та – завдяки й заради Своєї хресної жертви й славного Воскресіння – помилував, зцілив і спас нас!

Благочинний Пулинського округу протоієрей Василь Волосянський привітав зі святом Різдва Пресвятої Богородиці всіх присутніх. «Матір Божа втирає кожну сльозу, втішає кожну людину та приходить до кожної оселі. І сьогодні Вона серед нас, ми вклоняємося Їй і підносимо молитви до Пречистої Діви Марії». На честь свята Різдва Пресвятої Богородиці в Україні та поза її межами зведено чимало храмів. Під час святкових богослужінь в усіх православних церквах прославляли Божу Матір та Її праведних батьків Іоакіма і Анну, котрих Церква приєднала до сонму святих. Щастя, здоров’я, тепла, затишку, благополуччя і миру – кожній родині! Нехай Пресвята Богородиця завжди оберігає всіх і допомагає в добрих справах! Протоієрей Василь Волосянський також привітав настоятеля храму протоієрея В’ячеслава Маркевича з ювілеєм і дарував слова подяки настоятелю храму за ревні пастирські труди, за збереження стародавньої перлини нашої духовної культури. Будьте щасливі Ви і Ваша родина, хай благодать Господня осяває Ваші задуми і плани, здійснюються мрії та успішною буде щоденна праця на благо Української Православної Церкви.

Прихожа сіл Великий Луг, Старий Майдан, Курне також приєднались до привітань Благочинного та духовенства району та дякували отцю В’ячеславу за труди, молитви й провід у мандрівці до небесного Єрусалиму. Господь благословив Вас на нелегку працю у винограднику Христовому, щоб нести Божу науку своєму народові. Многії літа.

Протоієрей В’ячеслав Маркевич подякував отцю Благочинному за постійну підтримку й турботу, за візит, якого завжди чекають парафіяни, а прихожанам і гостям – за привітання і спільну молитву: «Святкуючи Різдво Пресвятої Богородиці, в наших молитвах будемо просити її заступництва і благати, щоб Вона просвітила нас світлом Сина Свого. Нехай наші діти, онуки і правнуки приходять під склепіння древнього храму, нехай продовжують і зміцнюють православні традиції. Спаси Вас, Господи!

Дорогий отче В’ячеславе! Дякуємо Богові за дар Вашого життя, яке Ви щедро посвячуєте служінню Церкві – вашим вірним на парафії, потребуючим, убогим, страждаючим, усім тим, хто приходить до Вас за порадою, допомогою, потіхою. Ви впевнено провадите довірене Вам стадо до брам Небесного Царства дорогою любові, віри, милосердя, єдності і миру, дорогою святості. Тож нехай Госпордь щедро обдаровує Вас усіма потрібними ласками, скріплюючи і надихаючи Вас на працю у Божому винограднику, а Божа Мати огортає своїм Покровом! Нехай у повноті сповнюється у вашому житті Божа Воля – наша святість. Многії літа !!!

В продовження трапези Небесної всі були запрошені на земну трапезу – за святковий стіл, приготований стараннями парафіян, яка пройшла в теплій родинній атмосфері та дружньому спілкуванні.

Прес-служба Пулинського благочиння.

З ЮВІЛЕЄМ, НАСТОЯТЕЛЯ СВЯТО–МАРІЄ–МАГДАЛИНІВСЬКОГО ХРАМУ ПРОТОІЄРЕЯ В’ЯЧЕСЛАВА МАРКЕВИЧА!