Загальна сповідь духовенства Бердичівського благочиння у дні Петрового посту

05.07.2015

Триває Петрів піст, що встановлений на згадку про Святих Апостолів Петра і Павла, і закінчиться він 11-го липня. В один із його днів із благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, у Свято-Миколаївському соборі міста Бердичева було звершено загальну сповідь духовенства округу.

Петрів піст, або Апостольський, – покаянний час, коли для душі особливо корисно проаналізувати свої вчинки, подумати про гріхи і сповідати їх у храмі. Сказано ж, що «через піст ми усвідомлюємо свою приналежність до Тіла Церкви». «Господь хоче, щоб через піст ми повернулися до колишнього чину того прекрасного устрою, що мала людина в Раю» (Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій).

У ці дні в благочиннях Житомирської єпархії звершується загальна сповідь духовенства. Третього липня, у п’ятницю 5-ї седмиці після П'ятидесятниці, в головному храмі Бердичева зібралися священнослужителі. Після соборної молитви перед чином сповіді кожен очистив душу в Таїнстві Покаяння, яке прийняв духівник округу – протоієрей Миколай Шпичка. Також сповідалися і матушки благочиння.

Цього дня духовенство соборно звершило Божественну Літургію. Люди йшли до Таїнства Покаяння та Святого Причастя.

«Сьогодні сповідаються батюшки різних парафій, – розповідає прихожанка Євгенія Мусевич. – Наші духівники так само, як усі віруючі, просять у Бога прощення за свої гріхи, бо немає людини, яка б не згрішила. Тільки один Господь Бог безгрішний…»

Святі отці кажуть, що сповідь – це «відновлення нових відносин з самим собою і з Богом». Без покаяння немає спасіння, воно відкриває небо і вводить у рай.

Прес-служба Бердичівского благочиння.

Загальна сповідь духовенства Бердичівського благочиння у дні Петрового посту