Заупокійна Божественна літургія з нагоди 35 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС.

26.04.2021

26 квітня 2021 року, виповнюється 35-та річниця від Чорнобильської техногенної катастрофи. З нагоди трагічної дати митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим очолив святу Божественну літургію в Свято-Іллінському кафедральному соборі Чорнобильської зони відчуження.

Під час звершення богослужіння Його Високопреосвященству співслужив настоятель собору архімандрит Сергій (Якушин), а також духовенство місцевого благочиння. У часі літургії були піднесенні молитви за загиблих ліквідаторів.

Митрополит Никодим, звертаючись зі словом перед початком богослужіння, зазначив: «ми з вами прийшли у цей храм, який після трагедії наповнився особливою молитвою. Як і кожного року, відколи сталася ця страшна трагедія, ми сьогодні згадуємо про великий подвиг, про красу людського героїзму, яка явила себе тут, на цій святій землі. Тут сталася катастрофа світового значення, сьогодні це історія, це плач, але в першу чергу молитва – це молитва за тих, хто врятував світ, хто не пожалів свого земного життя і приніс себе у певну жертву заради ближнього свого», — відзначив Владика.

З Чорнобильського Іллінського собору велась онлайн-трансляція богослужіння.