Завершився хресний хід із мощами святого великомученика Димитрія Солунського.

11.12.2011
Завершився хресний хід із мощами святого великомученика Димитрія Солунського.

8 грудня 2011 року 0 14.30 в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новограда-Волинського відбулася урочиста зустріч великої святині – правиці святого великомученика Димитрія Солунського, Мироточивого.

Святиню зустрів благочинний Новоград-Волинського районного округу протоієрей Стефан Маркевич зі священнослужителями міста та району. Рака з мощами урочисто була внесена в храм, двері якого впродовж доби були відкриті.

Нескінченним потіком йшли віруючи до кафедрального храму, щоб вклонитись святині, біля якої священнослужителі по черзі здійснювали молебні з акафістом великомученику Димитрію. Невимовне відчуття свята було помітно на обличчях людей, які зі сльозами радості і благоговіння приступали до мощей.Завершився хресний хід із мощами святого великомученика Димитрія Солунського.

9 грудня місто відвідав єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Вихованці недільної школи собору з короваєм та квітами зустріли владику у підніжжя храму. Архієрейський намісник Свято-Троїцького кафедрального собору протоієрей Валентин Мороз висловив щирі слова подяки владиці Никодиму за те, що по його клопотанню та благословенню до великої православної святині мають змогу приклонитися миряни Новоград-Волинщини.

Після привітань та слів подяки було звершено Божественну літургію, яку очолив архіпастир у співслужінні чисельного духовенства.Завершився хресний хід із мощами святого великомученика Димитрія Солунського.

По завершенні літургії, проводжаючи святиню, владика, у своєму архіпастирському слові, розповів про духовне значення перебування великої святині в Україні і на Звягельщині, зокрема. Владика зауважив, що мета життя кожного християнина – досягнення Царства Божого, а всі перешкоди на цьому шляху нам допомагають долати такі святі угодники Божі, як Димитрій Солунський.

Наостанок владика висловив слова вдячності отцю Серафиму, котрий супроводжував святиню впродовж 40 діб по українській землі, та благословив його іконою Святої Трійці ручної роботи.

Новоград-Волинський став останнім містом, на якому завершився Всеукраїнський хресний хід із мощами святого великомученика Димитрія Солунського.

Святый великомучениче Димитрие, моли Бога о нас!

Прес-служба Свято-Троїцького кафедрального собору м. Новограда-Волинського

Завершився хресний хід із мощами святого великомученика Димитрія Солунського. Завершився хресний хід із мощами святого великомученика Димитрія Солунського. Завершився хресний хід із мощами святого великомученика Димитрія Солунського. Завершився хресний хід із мощами святого великомученика Димитрія Солунського. Завершився хресний хід із мощами святого великомученика Димитрія Солунського.