Житомирщина очікує на прибуття десниці святого великомученика Георгія: прес-конференція архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима.

22.11.2013

21 листопада 2013 року, в день пам'яті Архістратига Божого Михаїла та Собору усіх небесних Сил безплотних, керуючий Житомирською єпархією, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, провів прес-конференцію для представників засобів масової інформації. Дійство відбулося у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира з нагоди прибуття в обласний центр великої світової святині - десниці чесних мощей святого великомученика Георгія Побідоносця.

Владика розповів, що анонсована подія відбудеться з благословіння Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія та Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Чесні мощі, із монастиря Ксенофонт Святої Гори Афон перебуватимуть не у всіх єпархіях нашої держави, лише в окремих, на Житомирщину прибудуть 29 листопада цього року. Ковчег святих мощей великомученика Георгія супроводжуватиме семеро монахів на чолі із намісником Ксенофонтового монастиря архімандритом Олексієм.

Архієпископ Никодим підкреслив, що першими святиню будуть зустрічати духовенство та вірні м. Бердичева, ковчег із мощами перебуватиме у Свято-Миколаївському храмі. Житомиряни зустрічатимуть вселенську святиню 29 листопада на майдані Корольова о 13:00. Хресною ходою мощі віднесуть до Спасо-Преображенського кафедрального собору. 1 грудня свята десниця Георгія Побідоносця буде представлена для поклоніння вірян у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Новограда-Волинського.

Владика Никодим розповів присутнім, що з 29 листопада по 1 грудня собор працюватиме цілодобовов, в рамках події буде створено і відкрито «гарячу лінію» громадської організації «Самопоміч», представники котрої допоможуть людям з особливими потребами дістатися до Спасо-Преображенського кафедрального собору.

Також архіпастир розповів представникам ЗМІ про благочестиве життя та ревне стояння у вірі святого великомученика Георгія Побідоносця, зауваживши, що кожному потрібно брати приклад із святого угодника Божого.