ЖИТОМИР. Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію та чин прославлення у святих святителя Євменія (Хорольського)

26.08.2021

25 серпня 2021 року, в місті Житомирі відбулись святкові урочистості з нагоди пам'яті Собору Житомирських святих. Цьогоріч подія особлива, адже за рішенням Священого Синоду до лику святих причислений святитель Євменій (Хорольський). Святкове богослужіння у головному храмі Житомирської єпархії очолив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив святкове богослужіння у Житомирі з нагоди прославлення в лику святих архієпископа Житомирського і Овруцького Євменія (Хорольського). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Божественну літургію та чин прославлення святителя Євменія звершили у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Житомира.

Предстоятелю співслужили митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон, митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн, митрополит Почаївський Володимир, митрополит Полтавський і Миргородський Филип, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон, митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Обухівський Іона, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Ладижинський Сергій, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, духовенство собору, єпархії та гості у священному сані.

Після малого входу відбувся чин прославлення святителя Євменія (Хорольського). За традицією над мощами святого звершили останню заупокійну літію. Потім секретар Священного Синоду УПЦ митрополит Антоній зачитав рішення Синоду щодо встановлення шанування святого. Митрополит Павел зачитав його житіє. Святителю Євменію проспівали тропар, кондак і величання та вклонилися його мощам.

12 травня 2021 року Священний Синод благословив місцеве шанування в межах Житомирської єпархії святителя Євменія (Хорольського), архієпископа Житомирського і Овруцького, та встановив день його пам’яті 25 серпня за новим стилем.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Предстоятель розповів вірянам про преображення свого життя через виконання заповідей Христових та про життя святителя Євменія як приклад такого преображення та збереження вірності істинній вірі. Блаженніший Митрополит Онуфрій поділився своїми спогадами про святителя Євменія, адже бачив його за життя, коли той був на Чернівецькій кафедрі і рукопоклав у священника батька майбутнього Предстоятеля.

За богослужінням піднесли особливі прохання про припинення епідемії, про лікарів та одужання хворих.

Після відпусту виголосили многоліття митрополиту Никодиму та митрополиту Антонію, який святкує сьогодні 54-річчя. Блаженніший владика виголосив вітальне слово та подякував за труди керуючому Житомирською єпархією. Владика Никодим висловив вдячність Предстоятелю за візит, а вірянам – за вірність Церкві та Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, і підніс у дар архіпастирю ікону святителя Євменія.

Після богослужіння Предстоятель відвідав Свято-Анастасіївський ставропігійний жіночий монастир, священноархімандритом якого є Блаженніший владика. Тут відбулась святкова трапеза.

ЖИТТЯ ТА ЧУДЕСА СВЯТИТЕЛЯ ЄВМЕНІЯ (ХОРОЛЬСЬКОГО)

Прес-служба Житомирської єпархії за матеріалами офіційного сайту УПЦ