Зустріч чудотворної ікони Божої Матері «Іверська» та загальна сповідь духовенства Бердичівського благочиння у дні Великого посту

12.03.2020

Великий піст – особливе покаянний час, коли християни проходять подвиг Святої Чотиридесятниці, щоб очистити свою душу від гріха і з чистим серцем зустріти Воскреслого Спасителя. У ці дні у благочиннях Житомирської єпархії звершується загальна сповідь духовенства. Одинадцятого березня, у середу Седмиці 2-ї Великого посту, у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева зустріли чудотворну мироточиву ікону Іверської Божої Матері. Цього дня священнослужителі округу зібралися на Таїнство Покаяння.

У великопісний день у Бердичівському благочинні сталася особлива, значуща подія. Світлого ранку духовенство на чолі з благочинним округу архімандритом Варфоломієм (Бойковим) та віруючі з благоговінням і трепетом зустріли чудотворну мироточиву ікону Божої Матері «Іверська», яка з благословення Священноначалля прибула з храму преподобної Параскеви Сербської села Мирного Калинівського благочиння Вінницької єпархії. Святиню супроводжував настоятель церкви протоієрей Віталій Трач. Образ Пресвятої Богородиці урочисто внесли в храм і встановили на аналой.

«Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой Святый, имже точиши исцеления всем с верою притекающим…» – линув тихий молитовний спів під склепіннями собору. «Прибуття чудотворної ікони на нашу землю – велика благодать, – говорить парафіянка Марина. – Вона випромінює тепло, що пом’якшує серця. Схиляючись біля святого образу, ми просимо здоров’я нашим рідним, любові, взаєморозуміння між людьми та миру…» «Чудотворна ікона не вперше відвідує Бердичів, – нагадав настоятель храму святої преподобної Параскеви Сербської села Мирного протоієрей Віталій Трач. – Біля неї постійно відбуваються зцілення. Нещодавно до церкви привезли онкохвору жінку у важкому стані. Після молитов недуга відступила. З того часу щонеділі бачимо цю жительку з Вінниці на Богослужіннях. Лікарі дивуються такому винятковому випадку».

У цей ранковий благодатний час з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, духовенство благочиння приступило до Таїнства Покаяння. Святу Сповідь у священників прийняв духівник Бердичівського округу – настоятель Свято-Димитрівського храму смт Гришківців протоієрей Миколай Шпичка. Після завершення Таїнства духовенство відслужило соборну Божественну Літургію Напередосвячених Дарів, яку очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков).

До Таїнства Святого Причастя приступили дорослі і маленькі парафіяни – батьки та їх діти. Інна Палєєва прийшла на Службу Божу з дворічним синочком Іллею: «Нині мій маленький прийняв Тіло і Кров Христа. Я теж готуюсь до Таїнств Сповіді та Святої Євхаристії. Для душі особливо корисно усвідомити свої гріхи і сповідати їх в храмі. Ми всі маємо гідно пройти поприще Великого посту…»

Перед чудотворною іконою Божої Матері «Іверська» собор духовенства і парафіяни піднесли молитву. Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) привітав усіх причасників із прийняттям Святих Христових Таїн та подякував гостям із Вінниччини за можливість перебування чудотворної ікони Божої Матері «Іверська» у храмах благочиння з 11-го по 29-е березня: «Зазвичай наші паломники звершують духовні подорожі до Мирного (колишньої Кіровки). А сьогодні Матінка Божа, прославлена у своїй іконі, прийшла до нас, і це є для всіх великою радістю. Святий образ знаходитиметься у наших храмах під час постових Богослужінь… Нехай милість Божа і Покров Пресвятої Богородиці перебувають з усіма нами». Протоієрей Віталій Трач звернувся до парафіян із повчальним словом: «Матір Божа явила нам чудеса у 2007-му році. Пречиста Діва Марія подарувала дивне благоухання у мироточенні Свого образу. З тих пір біля чудотворної ікони сталося чимало зцілень, тисячі віруючих приходять до Матінки Божої зі своїми скорботами і проханнями. Сьогодні я впізнаю багатьох серед парафіян, бердичівляни – одні з перших духовних пілігримів, які стали їздити у село Мирне, щоб схилитися перед мироточивими іконами «Всіх святих», Христа Спасителя та Іверської Божої Матері… Коли ікони мироточать, вони подають знак, що в країні не все в порядку, і нас чекають випробування. Господь являє світу чудеса, щоб укріпити віру… Нині складні часи, але під Покровом Пресвятої Богородиці і всіх небожителів, з молитвою та вірою ми йдемо шляхом спасіння. Де проходять такі святині, зміцнюється духовна єдність».

Любов зібрала віруючих у головному храмі благочиння, любов до Бога, до Його Пречистої Матері і всіх святих, любов до нашої країни, до ближніх наших. Люди просили Матір Божу дарувати серцям мир і любов… Отримавши крапельки мира, вони з благоговінням понесли частинки ароматної олії у свої домівки…

Протягом п’яти днів, по 15-е березня, святиня знаходитиметься у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева. І щоранку після Божественної Літургії та під час Вечірньої служби протоієрей Віталій Трач звершуватиме помазання миром. Далі чудотворна ікона Божої Матері «Іверська» подорожуватиме всіма храмами благочиння.

Прес-служба Бердичівського благочиння.