17.04.2012

Архієрейське Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі Бердичева.

У третій день Великодніх свят – Світлий Вівторок – православний люд Бердичева зустрічав Преосвященнішого Никодима, Єпископа Житомирського і Новоград-Волинського. Правлячий Архієрей очолив святкове Богослужіння в Свято-Миколаївському соборі. Його Преосвященству співслужили священики Бердичівського благочиння.

Архієрейське Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі Бердичева.

Сімнадцятого квітня, ще до початку святкової Божественної Літургії, Свято-Миколаївський собор був переповнений православними віруючими міста. Вони зустрічали Преосвященнішого Владику Никодима короваєм і червоними трояндами. Для православної громади Бердичева Правлячий Архієрей – бажаний і дорогий гість, якому завжди щиро радіють віруючі. Архіпастиря привітав благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. Радісно заговорили дзвони, сповіщаючи про прибуття Преосвященнішого Никодима. І зазвучали вічно живі слова: «Христос Воскрес!» «Воістину Воскрес!» – одним диханням, одним голосом вторили православні, стверджуючи свою віру і надію на перемогу добра над злом та гріхом. Урочисто, натхненно і радісно співав хор Свято-Миколаївського собору. Багатократно лунав радісний тропар Великодня: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував». Облачення священиків червоного кольору перемоги, світлі обличчя чисельних віруючих, загальне духовне піднесення – все це створювало атмосферу особливої благодаті.

Архієрейське Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі Бердичева.

Серед причасників – багато маленьких діток. Тихою радістю світилися їхні обличчя. З ясними очима йшли вони з батьками до Святого Причастя.

На Божественну Літургію у храмі зібралися віруючі різного віку, щоб помолитися разом зі своїм Архієреєм. Катерині Андріївні Ходаковій – 95 років. Старенька не ховає сліз радості: «Душу захоплює! Який чудовий у нас Владика! Служба пройняла до глибини серця…»

Архієрейське Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі Бердичева.

По завершенні Літургії Преосвященніший Єпископ Никодим разом із духовенством та віруючими звершив святкову Хресний ходу з молебнем навколо Свято-Миколаївського собору. Владика окропив храм і православний люд святою водою….

На паперті перед собором зібралося безліч бердичівлян разом із міським головою Василем Мазуром та депутатом Житомирської обласної ради Олександром Ревегою. Преосвященніший Никодим, Єпископ Житомирський і Новоград-Волинський сердечно звернувся до всіх із Великодніми привітаннями:

«Сьогодні лікує весь світ. Усіх нас зріднила благодать Господня, Ісус Спаситель наш Воскрес! Господь переміг смерть і Своїм славним Воскресінням воскрешає наші серця і душі для Божої Церкви! Багато є різних свят, але це свято зі свят перевищує всі своєю величчю і красою. Навіть у повітрі відчувається благодать Господня. Світло, радість і любов – ось що Господь посилає Своїм Воскресінням… І за все потрібно дякувати Богу, особливо в ці святі дні. Об’єднаємо свою радість і будемо приходити до Воскреслого Спасителя! Треба йти до Бога і назустріч одне одному. Віддамо себе Богу, своєму Творцю, щомиті будемо приходити до Бога і повторювати слова перемоги: «Христос Воскрес!»

Архієрейське Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі Бердичева.

Його Преосвященство передав православним Бердичева благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, побажав усім добра, здоров’я, віри та любові і подякував за спільну молитву: «Нехай благодать Христа Життєдавця буде з усіма вами, вашим містом і нашою державою!» Віруючі ніяк не хотіли розлучатися зі своїм Архіпастирем. Люди все підходили до Владики Никодима, просячи його благословення. Валентина Гнатівна Добровольська, розчулена до глибини душі, не могла стримати хвилювання: «Слухала б Владику день і ніч. Архієрейське Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі Бердичева.Від щирого серця спасибі йому, що не забуває бердичівлян, спасибі за кожне архіпастирське слово. Здається, що він розмовляв із кожним із нас». Молільники дякували Преосвященнішому Никодиму за радість молитовного єднання і тепло проводжали Владику.

Нехай Воскреслий Господь освітлює всіх миром, радістю, любов’ю і надією, укріпляє та зберігає нас для нашого спасіння. Дякуємо Богу за ці чудові дні Великодніх Свят.

Прес-служба Бердичівського округу.

Архієрейське Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі Бердичева.Архієрейське Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі Бердичева.