19.04.2012

Дитячий ігровий майданчик на території церкви.

Дитинство - період, протягом якого починає формуватися особистість людини і його світогляд в цілому. У цей період дітям необхідно спеціальне місце для ігор, щоб розвиватися гармонійно, рости здоровими, сильними і активними. Якщо ж такого місця немає, то діти ще більше часу проводять або за комп'ютером, або ж перед телевізором, що в цілому негативно впливає на їх зір і поставу. А щоб бути здоровими, їм необхідно якомога частіше бувати на свіжому повітрі і багато рухатися. Давно відомий факт, що рівень інтелектуального розвитку дітей пов'язаний з їх фізичним розвитком. Рухаючись, діти пізнають навколишній світ, до якого можна доторкнутися, який можна почути, відчути. Згадайте себе: хто з нас у дитинстві не любив лазити по деревах, повзати, стрибати, перекидатися, бігати, качатися, з'їжджати з гірки? Краще за все - це робити на дитячому ігровому майданчику.

Дитячий ігровий майданчик на території церкви.

Дитячий ігровий майданчик - як елемент розвитку дитини - психологічного, фізичного і розумового. Він відіграє позитивну роль у соціальній адаптації дітей різних вікових груп, розвиває фантазію і допомагає знайти нових друзів. Саме з такою метою у активістів молодіжного клубу активного покоління «NIKA» виникла ідея створення та встановлення ігрового майданчика у мікрорайоні Дружба м. Новограда-Волинського на території церкви Святих Царських мучеників і страстотерпців.

Дитячий ігровий майданчик на території церкви.

Активісти, взявши благословення на реалізацію ідеї у настоятеля храму протоієрея Валентина Мороза, звернулися до міської влади. Міський голова В.І. Загривий та його заступники з розумінням віднеслися до прохання молоді і виділили на даний проект понад 10 000 грн., а з метою виховання бережливого ставлення до встановлених конструкцій - 2000 грн. проплачено громадою церкви. Виготовлення та встановлення конструкцій було покладено на добру, порядну людину – Б.О.Прусака.
Дитячий ігровий майданчик на території церкви.

11 квітня, на передодні Великодніх свят, ідею активістів клубу «NIKA» втілено в життя - дитячий ігровий майданчик встановлено. Головними елементами майданчика, безумовно, є ігрові споруди: гойдалки, гірка, пісочниця під грибком, турнік, драбинки, будиночок, лавочки. Такої звичайної розваги, як катання на гойдалках, була позбавлена малеча багатьох поколінь віддаленого мікрорайону Дружба. Ця радісна новина за декілька годин облетіла весь мікрорайон. Жителі перемовлялись: «Тепер і нашим дітям та онукам є де проводити своє дозвілля. Раніше доводилося возити діток у парк культури. В такому гарному місці. Біля церкви. Майданчик зранку до вечора переповнений дітьми. Стоїть черга до кожної конструкції. Ми щиро вдячні всім, хто подарував таку радість нашим діткам».

Дитячий ігровий майданчик на території церкви.

Дітвора з радістю і нетерпінням спостерігала за роботою дорослих і чекала поки підсохне цементний розчин. І ось настала ця довгоочікувана пора - понад 20 дітей відразу переступили межу ігрового майданчика і до вечора не хотіли його залишати.

Вікторія, 6 років, повернувшись ввечері додому, сказала: «Мама, біля нашої церкви такі класні качелі! Супер! А можна я ще завтра піду?»

Діана Юта, активістка клубу, запитала: «Це правда, що нам встановили ігровий майданчик? Я пам’ятаю про нашу ідею, але не вірила у її здійснення».

Дитячий ігровий майданчик на території церкви.

Діти та всі жителі мікрорайону Дружба безмежно, щиро вдячні: настоятелю церкви Святих Царських мучеників і страстотерпців протоієрею Валентину Морозу, міському голові В.І.Загривому та його заступникам, Б.О.Прусаку, активістам клубу «NIKA».

Тепер на церковному подвір’ї постійно будуть лунати дитячі голоси. Чому на церковному подвір’ї, а не біля школи? - прозвучало запитання. Відповідь проста, тому, що церква знаходиться подалі від проїжджої частини на мальовничому пагорбі серед багаторічних сосен. Тут дітки будуть безпечно гратися, дихати свіжим повітрям і наближатися до Бога... . Дитячий ігровий майданчик на території церкви.Також у церковному приміщенні (в минулому ЗОШ №8) відбуваються збори молодіжного клубу «NIKA» та заняття дітей недільної школи.
Ніщо так не надихає на подальші добрі справи, як дитячі щирі посмішки і піднесений настрій. Адже дитинство це пора мрій і сподівань, це віра в казку яку їм дарують дорослі.

Повноцінний відпочинок - одна з умов гармонійного розвитку дітей, а дитячі ігрові майданчики - саме те, що їм потрібно для відпочинку на свіжому повітрі.
Тож маємо надію, що діти будуть гратися, радіти кожній хвилині свого життя та підростати нашою надійною зміною, адже кожне немовля, яке грається в пісочниці в майбутньому вихованець недільної школи, активіст клубу, прихожанин Церкви…

Ольга Кожухова.

Дитячий ігровий майданчик на території церкви.Дитячий ігровий майданчик на території церкви.Дитячий ігровий майданчик на території церкви.