Чудотворна ікона Божої Матері "Утамуй мої печалі"

Шанований образ Пресвятої Богородиці "Утамуй мої печалі" був перенесений в поліський край у 1903 році ченцями зі Святої Гори Афон, при архієпископові Волинському та Житомирському Антонії (Храповицькому). При перенесенні святиня явила себе багаточисельними чудесами. Чудотворний образ помістили в Городницькому, в ім'я Георгія Побідоносця чоловічому монастирі. У роки гонінь на віру безбожники перенесли ікону в місце з нечистотами. Проте в 1944 році святиня знову зайняла своє місце в Свято-Георгіївському храмі смт. Городниця.

Милістю Божою, з 1979 року в смт. Городниці відроджується монастир. У нім перебувають одночасно жіноча та чоловіча чернечі общини. На Богослужіння монашествуючі збираються в кам'яний 7-купольний собор святого великомученика Георгія Побідоносця, споруджений в 1903 році. У ньому нині і знаходиться чудотворний образ.

В середині 90-х років минулого століття в Свято-Георгіївському Городницькому ставропігіальному монастирі (ставропігія Блаженнішого Володимира (Сабодана), Митрополита Київського і всієї України) був побудований теплий храм в ім'я ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі».

З ікон «Утамуй мої печалі», що славляться благодатною допомогою, на нинішній території України найбільш почитаються три: ікона колишнього монастиря Бершадського, ікона скиту святого Іоана Предтечі - Молченського монастиря і чудотворний образ Свято-Георгіївського монастиря Городницького. Остання – єдина чудотворна ікона «Утамуй мої печалі», відома у даний час в Україні.

Святкування ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі» в смт. Городниці здійснюється 25 січня/7 лютого.