Священик привітав шкільну громаду зі 100-річчям навчального закладу.

15.10.2012

Священик привітав шкільну громаду зі 100-річчям навчального закладу.Священик привітав шкільну громаду зі 100-річчям навчального закладу.

Кожна добра справа починається молитвою і благословенням священика. Дванадцятого жовтня Скраглівська школа відзначила своє 100-річчя. З ювілеєм учнів та педагогів привітав настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму ієрей Димитрій Крушеницький.

У Скраглівській школі багато уваги приділяють духовному вихованню дітей. Тут прагнуть пізнавати Слово Боже і прислухаються до повчальних настанов священика. Отець Димитрій – частий і шанований гість у школі. Учні із зацікавленістю слухають його під час годин духовності, вчителі радяться із різних питань. У вестибюлі навчального закладу і класних кімнатах – дбайливо оформлені православні куточки. До 100-річного ювілею юні обдарування приготували свої творчі роботи, серед яких – малюнки з краєвидами села та зображенням Свято-Іоанно-Богословської церкви і маленького храму науки – школи.

Дзвоник покликав до святкової зали численних гостей: ветеранів праці, колишніх випускників, батьків, представників районної влади і депутатів районної ради, працівників різних установ і підприємств, які допомагають школі вирішувати різні проблеми, розвиватися та йти в ногу з часом.

Сто років для навчального закладу – це тисячі дітлахів, які отримали путівку в життя, їх успіхи та досягнення, це турботи, хвилювання і радість педагогічного колективу. Школа пам’ятає всіх своїх учнів: жвавих і спокійних, веселих та сумних, уважних і непосидючих…

Мешканці цієї маленької країни дитинства та почесні гості зібралися однією родиною у дружньому колі. Вчителі гортали сторінки історії свого закладу. Колись, у 40-х роках 19-го століття, при сільській церкві у Скраглівці було створено перші класи учнів. Роком народження школи вважається 1912-й, коли відкрили земське училище. Нині в цьому приміщенні навчаються найменші діти. Новий, сучасний корпус добудували в 1977-му році.

Історія школи – це люди і події, вчителі та учні, натхненна праця, пізнання і творчість... Зала аплодувала колишньому директору школи Ганні Власюк та теперішньому керівнику Олені Франчук. Вони згадували минуле, дякували педагогам, складали молитву за тих, хто працює та вчиться тут, і бажали всім Божого благословення. «Якби не було школи, хіба бачив би світ великих учених, письменників та художників? Якби не ваше покликання, мудра і благородна праця та старання, дорогі вчителі, не було б великих відкриттів, – звернувся до шановної громади ієрей Димитрій Крушеницький. – Доки стоїть світ, завжди є вчителі. На нас із вами Богом покладена велика справа – викладати науку життя: а це повага, любов до ближніх та взаємодопомога. І ці зерна мудрості потрібно прищеплювати дітям, щоб вони виростали добрими і чуйними. Божої вам благодаті, взаємоповаги, радості, миру і спокою! Нехай береже Вас Господь!»

Скраглівська школа зробила крок у друге сторіччя. Будуть нові рубежі і успіхи, різні звершення та духовне зростання. Божої допомоги вчителям та учням в усіх добрих справах! Нехай школа принесе дітям духовне добро!

Прес-служба Бердичівського благочиння.