У Житомирі відбувся сьомий щорічний благодійний вечір колядок!

10.01.2018

9 січня 2018 року, на третій день свята Різдва Господа нашого Ісуса Христа, у Житомирському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. І.Кочерги відбувся щорічний, а цьогоріч уже сьомий благодійний вечір колядок та різдвяних вінчувань. Захід відбувся з ініціативи Житомирської єпархії та з благословіння її Керуючого архієрея, Високопреосвященнішого митрополита Никодима.

Ще до початку свята великий хол театру наповнився народом, десятки і сотні житомирян та гостей із різних куточків Житомирщини прибули аби не тільки послухати колядки, але і долучитися до благодійної акції по збору коштів для літнього оздоровлення дітей учасників АТО, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Урочистий духовний концерт розпочався тільки у театральний хол ввійшов митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, якого усі зустріли оплесками. Серед присутніх у залі представники світської влади, відомі журналісти, поважні керівники і працівники державних установ, люди мистецтва і творчості, а також небайдужі до дітей, що потребують опіки, уваги і любові. Свою присутність на різдвяному вечорі колядок засвідчив Голова міста Житомира Сергій Іванович Сухомлин.

У благодійному заході взяли участь наступні учасники: житомирська хорова капела "ОРЕЯ" під незмінним керівником маестро Олександром Вацеком, хор Свято-Ольгинського храму м. Житомира, архієрейський хор Спасо-Преображенського та хор Свято-Хрестовоздвиженського кафедральних соборів, архієрейський хор Свято-Успенського архієрейського собору, молоді співачки: Анастасія Залуцька, Лілія Смірнова, Софія Лис, артисти-вокалісти Яніна та Олександр Яремчуки, переможець телепроекту "Голос Країни 3" Артем Кондратюк, заслужені артисти України Ірина Шинкарук та Юрій Градовський. Численні виступи учасників супроводжувала відома творча арт-студія "Творчий Я".

Глядачі переглянули цікавий різдвяний вертеп-виставу, що показали вихованці воскресної школи Свято-Різдво-Богородичного храму м. Баранівка. Особливим гостем вечору став протоієрей Роман Барановський, духівник обителі Афонської Ікони Божої Матері в урочищі Кип'яче, який розповів гарний і душевний вірш про нашу Україну та заспівав декілька авторських пісень.

Ведучими свята стали: журналіст Віктор Мельниченко та усім відома і прекрасна Ірина Шинкарук.

Не тільки ведучі, але і учасники та глядачі протягом свята згадували незмінний талановитого поета і прозаїка, Володимира Шинкарука, який постійно повторяв: «Аніж лаяти темряву — краще запалити одну маленьку свічку». Саме ця фраза із року в рік пронизує вечір колядок як його незмінний девіз.

Протягом урочистого концерту були зібранні чисельні кошти для дітей учасників АТО, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. За отримані кошти діти матимуть змогу провести час у православному дитячому таборі відпочинку.

На завершення свята, отримавши слово, митрополит Никодим висловив щиру подяку усім учасникам, артистам, ведучим працівникам драмтеатру, а найбільше присутнім глядачам, котрі знайшли час і можливість аби прийти та спільними зусиллями допомогти діткам, а ще прославити Бога у Його світлому Народженні в Віфлеємській печері.

Насамкінець разом із усіма Владика заспівав відому колядку "Нова радість стала".